Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěšná cesta biatlonového oddílu od soustředění k mistrovství

18. 9. 2016

Na chalupě Štěpánka jsou ideální podmínky nejenom pro trénink běhu, ale hlavně i pro trénink střelby, která je v biatlonu velmi důležitá.

Prvním prověřením natrénovaného objemu bylo 3.kolo ČP, které se konalo první víkend v září v biatlonovém areálu Nového Města na Moravě. Závody byly náročné nejen délkou, ale ani počasí závodníkům nepřálo. Teploty se každý den šplhaly k 30 C a bylo i poměrně dost větrno což negativně ovlivňuje střelbu. I tak si členové oddílu odvezli dobrá umístění. Mezi dorostem a dospělými  Nikol Majcherová vytrvalostní závod ve své kategorii vyhrála, druhý den byla druhá, Šárka Půlkrabová byla čtvrtá, Josef Zátka vybojoval 9.místo a v neděli místo třetí. Krásný závod zaběhl na konci náročného víkendu Jan Zátka st., který se velmi dobrou střelbou i dobrým během probojoval na 8.místo. Další členové získali umístění v druhé desítce. V žákovském zápolení nevyšla našim mladým svěřencům střelba podle představ a protože v jednotlivých kategorií závodilo mezi čtyřiceti i padesáti závodníky, bylo nejlepším umístěním 8.místo Jana Zátky ml. Ostatní se pohybovali od druhé desítky dál.  nm2u.jpg

S určitými nadějemi odcestovalo sedm závodníků na žákovské mistrovství v letním biatlonu do Staré Města pod Landštejnem, které se konalo od 16.9. do 18.9.2016. Naděje se splnily hned v sobotních závodech. Jan Zátka v kategorii žáků 11 – 12 let bezchybně zastřílel a bylo z toho druhé místo. Další úspěch v té samé kategorii vybojovala štafeta žáků v sestavě Filip Bažant, Šimon Škaloud a Jan Zátka. Filip výborně štafetu rozběhl, předával ve skupině závodníků na čtvrtém místě, Šimon posunul štafetu na místo třetí, opět bezchybnou střelbou Jan Zátka završil úspěch a štafetu dovedl do cíle na druhém místě.sm3u.jpg