Kritérium Běh kolem Panské skály.
Kamenický Šenov 4.10.2009.
V neděli 4.10.2009 se na Práchni konal třetí ročník kriteria kolem Panské skály.
Prácheň se kupodivu probudila v tomto ročním období do slunečného rána a tak se krátce po deváté hodině začali sjíždět nedočkavý závodníci.Když se schylovalo ke startu nejmenších závodníků počasí se trochu zhoršilo,začal foukat vítr,ale to už nemohlo ubrat nadšení k závodu.
K radosti a spokojenosti pořadatelů, závodníků v předškolních a žákovských kategoriiích
neustále přibývalo.Nakonec se počet prezentovaných zastavil na čísle 86.Desátou hodinou
začal závod od nejmenších dětí.U děvčat tak trochu s pláčem,ale chlapci už i v této kategorii bojovali srdnatě a své soupeře vůbec nešetřili.Tak jak stoupal věk závodníků,tak se přiostřoval boj o každou pozici, jak na startu,tak i na trati.Blížil se start hlavní kategorie
a u prezentace konečně přibývalo závodníků.Nakonec se jich na startovní čáru postavilo
dvacet šest.Sedm žen a dorostenek a devatenáct mužů.
Od samého žačátku se na čele závodu žen usadily sestry Loubkovi a vlastně bojovaly sami mezi sebou.Úspěšnejší byla tentokrát Kateřina.Jejich vzájemný souboj přinesl také traťový rekord. Závod mužů rozběhl nejrychleji věkem ještě dorostenec Roman Papík následován
favoritem závodu Milanem Neméthem.Ten se pravidelnějším tempem dostal ve třetím kole do čela a vítězství si nenechal vzít.
Výsledky: dívky a chlapci do 5 let:Bártová Veronika KB Jílobvé
Lejbl Jan Frýdlant
do 7 let: Špačková Petra Praha
Řízek Marek Děčín
do 9 let: Skočovská Anna Č.Lípa
Julák Vojtěch Stadion Nový Bor
do 11 let:Nováková Lucie Stadion Nový Bor
Stínil Michal DDM Děčín
žáci a žákyně mladší: Hrochová Tereza Stadion Nový Bor
Cmund Petr Jiskra Nový Bor
žáci starší: Bírovka Tomáš KB Jílové
dorostenky: Nováková Jana AC Česká Lípa
dorostenci: Hrdina Jakub AC Česká Lípa
ženy: Loubková Kateřina Cyklorenova Cvikov
muži do 39 let: Nemeth Milan AC Česká Lípa
muži do 49 let: Valtr Vladimír Roudnice nad Labem
muži do 59 let: Bufka Zděnek AC Česká Lípa
muži do 69 let: Plecháček Jiří Sokol Tuháň
absolutní pořadí žen: 1. Loubková Kateřina Cyklorenova Cvikov
2, Loubková Ivana Cyklorenova Cvikov
3.Slaměná Ivana AC Česká Lípa
Absolutní pořadí mužů: 1. Nemeth Milan AC Česká Lípa
2. Papík Roman AC Česká Lípa
3. Bufka Zděnek AC Česká Lípa
Poděkování sponzorům závodu Městu Kamenický Šenov,firmě Enervit,Cykloservis JIKO Kamenický Šenov,Zahradnictví Doubek,obchod Sluníčko - Prácheň.
Za pořadatele Jan Půlkrab.
Náhledy fotografií ze složky Kriterium Běh kolem Panské skály 09.